ul. Stoczkowska 7/2 04-147 Warszawa +48 57 81 81 777 kontakt@polishfriendly.pl
enfrdeitptrues

O projekcie

Polish Friendly - Poland Friendly

“Dialog jest tym dla miłości, czym krew dla ciała. Kiedy krążenie krwi ustaje, człowiek umiera. Kiedy ustaje dialog, umiera miłość, a rodzi się żal i nienawiść” Reue Howe

IMG_5287.jpg

Nauka języka jest częścią szerszej koncepcji budowania dialogu międzyludzkiego, międzykulturowego i międzynarodowego, którą od 2012 roku realizuje Fundacja Anioły Kultury.

Wyjątkowość projektu Polish Friendly - Poland Friendly wynika z misji Fundacji- uczynienia przyjaznym nie tylko języka polskiego, jako jednego z trudniejszych języków świata, ale budowania przyjaznej, międzynarodowej społeczności na ziemi polskiej, czy w międzynarodowych relacjach, zgodnie z polską, XVI- wieczną  tradycją wielokulturowości, tolerancji i gościnności.

Kierownikiem projektu i czynnym nauczycielem języka polskiego jako obcegojest Agata Wiktoria Śmierzyńska,pomysłodawca Fundacji Anioły Kultury, pedagog kultury, nauczyciel z dwudziestoletnim doświadczeniem, pasjonatka budowania mostów między kulturami i narodami, oraz pracy z młodzieżą. W 2017 roku odznaczona wyróżnieniem “Kobieta Sukcesu Mazowsza 2017”.

IMG_8635.jpg
barbara_jasinska.jpeg

Basia, nauczyciel i tłumacz w projekcie: Polish Friendly - Poland Poland Friendly:

Nauka języka polskiego.

Jeśli to czytasz to pewnie zastanawiasz się nad zapisaniem się na kurs języka polskiego prowadzony przeze mnie. Być może masz już za sobą inne kursy, próbowałeś się uczyć z samouczków, oglądając filmy lub przez Twoich polskich znajomych. Może zaczynałeś tysiące razy i tyle samo razy rezygnowałeś uznając, że to za trudne. Jestem tu, żeby Ci pokazać, że polski nie musi być trudny, a nauka nudna i nużąca! Ze mną będziesz przede wszystkim mówić i to już od pierwszych zajęć. Zanurzysz się w polskim języku i kulturze, nauczysz się funkcjonować w Polsce na co dzień, dowiesz się jak wyrazić swoją opinię, uczucia i pragnienia oraz jak zamówić w restauracji coś innego niż pierogi :) Dołożę wszelkich starań, żebyś pokochał ten język na nowo, odkrył jego piękno oraz dziedzictwo, które się za nim kryje. Jeśli wybierzesz lekcje indywidualne to będą one skrojone na Twoją miarę i dostosowane do Twojego tempa. Lekcje są dla Ciebie, a nie Ty dla lekcji! Na kursie grupowym postaram się dostosować tempo nauki tak, aby wszyscy nadążyli z przyswajaniem materiału i żeby nikt się nie nudził, a to wszystko w przyjaznej atmosferze. A może szukasz nowych znajomości i chcesz po prostu poznać kogoś nowego? Kurs grupowy to świetna okazja do nawiązania nowych relacji i zacieśnienia tych już posiadanych. A może chcesz umówić się z polskim kolegą czy koleżanką, ale nie wiesz jak zagadać? W tym też mogę Ci pomóc!

Nauka języka angielskiego.

Uczę też języka angielskiego poprzez konwersacje. Ograniczam gramatykę do niezbędnego minimum i pomagam przełamać się do mówienia w tym języku. Pomogę Ci znaleźć Twoją indywidualną drogę do komunikatywności i pokazać, że język angielski da się lubić. W końcu będziesz mógł porozmawiać z sąsiadem z zagranicy i kolegą z innego kraju, a także zrozumieć co myśli Amerykanin gdy mówi "football" i dlaczego Anglik myśli co innego. Spróbuj! Na prawdę warto!

Zapisz i zaproś znajomych do wspólnej nauki

IMG_8612.jpg
IMG_8613.jpg
IMG_8614.jpg

Obserwuj nas

Informacje kontaktowe

Adres:
ul. Stoczkowska 7/2 04-147 Warszawa

Telefon:
+48 57 81 81 777

Email:
kontakt@polishfriendly.pl